Neix a Andorra el 1988, on des dels cinc anys entra en contacte amb l’esqui i snowboard, disciplines físiques en les que competirà a l’equip de la federació durant la seva joventut.

Es llicencia en Bellas Arts per la UB, on descobreix el seu interès en la concepció y anàlisis de l’espai, a través de l’escultura.

Entretant segueix en contacte amb altres disciplines corporals, i descobreix en la dansa contemporània un camp on es reuneix la possibilitat d’explorar la fisicalitat, al mateix temps que la dimensió creativa; El cos passa a ser la pròpia èina de creació i per tant, es requereix menys infraestructura material per traduïr l’impuls creatiu.

Es forma professionalment durant dos anys a l’escola Area, espai de dansa i creació, Barcelona.

 

Resideix a Barcelona, on en paral·lel a la seva tasca de producció escultòrica, se segueix formant assistint a entrenaments professionals i workshops, amb professionals que li susciten interès.

Alguns dels Professionals amb els que s’ha format són:

Salva Sanchís, Theo Clinckard, Roser López Espinosa, Isabel López, Lípi Hernandez, Cecília Colacrai, Atsushi Takenushi, Maria Campos, Guy Nader, Nadine Gerspacher, Edward Tamayo, Spela Vodeb, Anne Morin, Olga Álvarez, Roberto Oliván, Los INnato, Rick Nodine, Mauro Barahona, Carmen Werner, Reinaldo Ribeiro, Catherine Stuyit, Ramon Roig, Mirva Makinnen, Martin Keog, Ray Chung, Chicco Katsube, Daniel Lepkoff, Joerg Hassmann, Daniel Werner, Jess Curtis.

 

També s’ha format en Yoga de la mà d’Angelo Checci, i com a terapeuta de craneosacral biodinàmic per l’Institut Midline.

Ha practicat regularment disciplines com Capoeira, corda aèria, acroyoga, Taichi Chuan i Kung fú. 

Actualment es troba becada i en procés de formació per l’escola de BMC com a “Somatic Movement Educator”.

El 2017 co-crea amb colectivo LaCerda la peça “tanGo” finalista al 30 certàmen coreogràfic de Madrid, i en aquests moments, forma part de la Cia Mauro Barahona, i col·labora en el projecte coreogràfic d’ Ana Barroso, “DOCK”, dut a terme a l’institut del teatre.

 

Altres creacions 

“Roba Estesa”, co-creació amb Sandra Ballbè, amb residència al Centre Cívic Drassanes, 2017-2018.

“Did I Kill?”, Espacio 8, Eivissa. 2017, Galería d’art de l’ajuntament vell de Formentera, “Materials Sensibles”, 2017.

“TanGo”, amb col·lectiu LaCerda, finalista al 30 Certamen coreogràfic de Madrid, 2016-2017.

“Mú”, creació d’un duet amb Michele Altini, itínerari de carrer pel barri de gràcia 2016.

“Cova”, amb el videoartista Juan Gonzalez Fornes, Formentera, 2016.

“La paraula”,  Punt i seguit, Convent de Sant Agustí. 2013.

“Mar Freca”, co-creadora amb Francesca Riu,  instal·lació interdisciplinar, escultura y performance, Barcelona, 2012.

 

Intèrpret a:

“DOCK” d’Ana Barroso, Institut del Teatre, Barcelona 2017-18.

”Éxodo”, Companyía Mauro Barahona, residencia Nunart, 2017-2018. 

“Tortuga”, performance per la nit dels museus, Castell de Montjuich, 2017.

“Soy Refugio”, Marta Carrasco i Maite Ojeda, Convenció CCOO, 2017.

“Madre” Presentació de la obra de la mà de Nora Baylach, Hall Auditori de Granollers, 2016,

“El Banquet”, col·laboració amb col·lectiu El Banquet, 2016.

“Lobos”, per Olga Àlvarez, Area espai de dansa i creació, 2015.

“INTIMACY”, de Spela Vodeb, Area espai de dansa i creació, 2014.

 

Escenografía:

“Éxodo” cia Mauro barahona, 2018.

“Tango” per colectiu LaCerda, disseny de vestuari i intervenció textil amb Pilar Rodríguez.